terminal bez rejestracji firmy

Jeśli szukasz dostawcy zostaw zapytanie - handlowcy zgłoszą się i wyślą ofertę do Twojej firmy.
halinka.skotarczak

terminal bez rejestracji firmy

Postautor: halinka.skotarczak » 07 maja 2019, 15:38

Proszę o odpowiedź czy mam szansę na otrzymanie terminala dla osoby fizycznej bez rejestracji firmy, która wystawia swoje obrazy na wystawie.Jeżeli tak to prosze o szybką odpowiedż z propozycja otrzymania takiego terminala. Mówi się o formie bezgotówkowej w Polsce, ale czy to tylko firma może mieć taki terminal. Organizuję co roku wystawę swoich prac malarskich na latarni. Nie ukrywam że może uda mi się coś sprzedać, ale dzisiaj klient często nie nosi gotówki i chciałby zapłacić kartą. Bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam H.S. odpowiedź prosże wysłac na adres
halinka.skotarczak@interia.pl
Mediates

Re: terminal bez rejestracji firmy

Postautor: Mediates » 08 maja 2019, 7:39

Niestety nie, ze względu na przepisy. System Polska Bezgotowkowa wymaga NIP firmy więc bez firmy nie można otrzymać dotacji na bezpłatny terminal.

Generalnie każda sprzedaż towaru/usługi wymaga wystawienia dowodu sprzedaży w postaci paragonu/FV/rachunku.
Bez aktywnej firmy nie można wystawić paragonu i tutaj jest odpowiedź dlaczego osoba fizyczna nie może posiadać terminala.
Dochodzą też wytyczne wydawców kart - kody PKD czyli jeden terminal na jedną branżę. Bez firmy nie da się określić przedmiotu prowadzenia działalności bo ten określa CEIDG lub KRS.

Pozdrawiamy - Terminale Mediates
no mediates

Re: terminal bez rejestracji firmy

Postautor: no mediates » 09 maja 2019, 17:59

Pytanie nie było o darmowy terminal więc polska bezgotówkowa nie ma tu nic do rzeczy
Sprzedaż wymaga dowodu - to prawda , ale nie zawsze wymaga paragonu ; do pewnego poziomu istnieje coś takiego :)
Wydawcy kart i PKD???? Po pierwsze jak już to nie wydawcy /czyli banki/ tylko organizacje płatnicze , i nie PKD a kody MCC /Merchant Category Code / czyli coś zupełnie innego!
Kolejna rzecz co ma CEIDG do Mastercard czy VISA?
Bądźmy poważni...

nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zostaw zapytanie jeśli szukasz terminala - bez rejestracji”